31 stycznia 2020

Spektakl przeznaczony jest dla dzieci  od 7 roku życia.

2 lutego 2020r.  ( niedziela)  o godz. 16.30 odbędzie się spektakl „Hachiko”. Spektakl opowiadający o wzajemnych relacjach, emocjach i tworzeniu się więzi pomiędzy psem i jego panem.  Przedstawienie jest setną premierą  przygotowaną pod nazwą Teatr Maska w Rzeszowie.

Na świecie jest wiele różnych psów – mały i dużych, rasowych i kundelków. Jedne uwielbiają ganiać za rzuconym patykiem, inne są świetnymi tropicielami, a jeszcze inne pomagają ludziom w ważnych sprawach. Wszystkie jednak łączy jedna wspólna cecha – potrafią być najlepszymi na świecie przyjaciółmi, co z pewnością potwierdzi Wam każdy właściciel psa. Historia, którą opowiemy Wam podczas przedstawienia, rozpoczyna się w Odate, w prefekturze miasta Akita podczas trwającej trzy dni i trzy noce śnieżycy. Wtedy właśnie przyszedł na świat szczeniak rasy akita. Ten mały szczeniak to Hachiko, główny bohater naszego spektaklu.

Pomnik Hachiko jest jednym z głównych punktów na mapie każdego turysty odwiedzającego Tokio. Jeśli i Wam zdarzy się kiedyś być w tym mieście, będziecie mogli przekonać się o tym sami. Czy jesteście ciekawi, co takiego zrobił Hachiko, że pamięć o nim trwa mimo upływu lat? Opowiemy Wam o tym podczas przedstawienia…

 

Iwona Kosztyła