8 maja 2021

Po raz pierwszy w dniach 4–6 czerwca 2021 r. na jednej z najpiękniejszych rzek Polski odbędzie się I Ogólnopolski Spływ Kajakowy „Błękitny San”.

 Trasa spływu została wytyczona na odcinku rzeki: Temeszów–Słonne–Krasiczyn–Przemyśl, fragmencie wyjątkowo malowniczym i atrakcyjnym, dzięki czemu turyści będą mogli podziwiać dziką przyrodę z perspektywy kajaka.

Trasa spływu kajakowego szlakiem wodnym „Błękitny San” wije się pomiędzy atrakcyjnymi przyrodniczo i krajobrazowo terenami Pogórza Przemyskiego. Metę spływu stanowi Przemyśl – jedno z najpiękniejszych miast w Polsce. Organizatorzy zagwarantowali także nocleg w historycznym i atrakcyjnym turystycznie miejscu, jakim są tereny Parku Zamkowego w Krasiczynie. Spływ kajakowy rzeką San to idealna propozycja dla osób, które chcą być blisko natury i przeżyć wodną przygodę, która dostarczy ogromnej dawki niezapomnianych wrażeń.

Spływ jest zaproszeniem do przeżycia niezapomnianej przygody kajakowej na kultowym szlaku Błękitny San! Trasa imprezy podzielona jest na trzy etapy:

Pierwszy etap – 4 czerwca 2021 r

Temeszów–Słonne: długość 36 km, San płynie tu wśród łąk i pól oraz u podnóża zalesionych wzgórz znajdujących się na prawym brzegu, należących do Parku Krajobrazowego Pogórza Dynowskiego

Drugi etap – 5 czerwca 2021 r.

Słonne–Krasiczyn: długość 41 km, po prawej stronie jest widoczny Park Krajobrazowy Pogórza Przemyskiego oraz lasy bachowskie, na 204,7 km rzeki przełomowy odcinek Sanu

Trzeci etap – 6 czerwca 2021 r.

Krasiczyn–Przemyśl: długość  18  km, San na tym odcinku jest  rzeką  szeroką  z  wysokimi brzegami  porośniętymi drzewami.

BŁĘKITNY SAN. I Ogólnopolski Spływ Kajakowy poświęcony jest promocji obszaru turystycznego doliny rzeki San oraz turystyki wodnej w województwie podkarpackim. Celem wydarzenia jest promocja walorów turystycznych gmin, przez które przepływa rzeka San i zapoznanie się z nadrzecznymi walorami krajobrazowo-przyrodniczymi oraz propagowanie zdrowego i aktywnego trybu życia.

 

Iwona Kosztyła