5 sierpnia 2020

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza 5 sierpnia 2020 r. o godz. 18.00 na spotkanie autorskie online z Alkiem Rogozińskim.

W  Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece  Publicznej w Rzeszowie odbędzie się   spotkanie autorski online z Alkiem Rogozińskim- twórcą poczytnych komedii kryminalnych i powieści obyczajowych.

Jest to kolejne wydarzenie z letniego cyklu spotkań online w WiMBP, w ramach którego znani i cenieni autorzy opowiadają czytelnikom na żywo o kulisach swojej pracy twórczej oraz prywatnych biblioteczkach i ważnych dla nich lekturach.

 

Alek Rogoziński to dziennikarz, redaktor, pisarz – twórca opowiadań, komedii kryminalnych i powieści obyczajowych, pasjonat muzyki oraz podróży. Karierę zawodową zaczynał w połowie lat 90. w Rozgłośni Harcerskiej, później był prezenterem w warszawskich studiach Radia Plus i Radia Kolor oraz współpracownikiem i redaktorem m.in. pism „Boutique” i „Party”.

Literacko zadebiutował w 2015 roku książką „Ukochany z piekła rodem”, ale prawdziwą popularność przyniosła mu wydana rok później komedia sensacyjna „Jak Cię zabić, kochanie?” nominowana przez portal Lubimy Czytać do tytułu Książka Roku 2016 (kategoria „kryminał, sensacja, thriller”). W 2017 r. podobną nominację zdobyła powieść „Do trzech razy śmierć”, a dwie kolejne – „Lustereczko, powiedz przecie” i „Zbrodnia w wielkim mieście” – zajęły pierwsze miejsce w internetowym plebiscycie „Zbrodnia z przymrużeniem oka”. Nakład wszystkich 12 powieści jego autorstwa przekroczył już ćwierć miliona egzemplarzy, a sekretem ich popularności wśród czytelników są zarówno wyraziste kobiece bohaterki, jak też umiejętne łączenie humoru i kryminalnej intrygi, porównywalne z twórczością „królowej polskiego kryminału”, Joanny Chmielewskiej.

 

Iwona Kosztyła