15 września 2020

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza dzieci i rodziców na spotkanie online pt. „Jak to z Basią było” z Zofią Stanecką- pisarką, autorką cyklu książek dla dzieci o sympatycznej Basi.

„Piszę dla dziecka w sobie. Może dlatego, że bardzo silnie pamiętam, jak to jest, gdy jest się dzieckiem. Jakie ma się emocje, jak bardzo wszystko się wtedy przeżywa; że jak coś boli, to bardzo boli; że jak jest szczęście, to jest to szczęście po kres; że jak nie można mieć czegoś,czego się bardzo chce, to jest to koniec świata; że jak zabraknie miłości, to jest jeszcze gorzej niż koniec świata, bo tracimy grunt pod nogami. Myślę, że pisząc o emocjach dzieci, chcę je uchwycić. Bo emocje w dzieciństwie to coś, co definiuje świat – mówi Zofia Stanecka.

Spotkanie  odbędzie się 18 września 2020 roku o godzinie 18.00 na platformie ClickMeeting. Spotkanie poprowadzi Aldona Wiśniowska.Spotkanie jest bezpłatne.

W trakcie spotkania będzie możliwość zadawania pytań autorce na czacie. Pytania można kierować także przed spotkaniem na adres: filia-5@wimbp. rzeszow.pl Wstęp wolny.

Iwona Kosztyła