17 stycznia 2020

Spotkanie odbędzie się w sobotę 18 stycznia o godz. 13.45 w budynku przy ul. Dobrowskiego.

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na wyjątkowe spotkanie z Urszulą Dudziak – piosenkarką, autorką tekstów, kompozytorką, a także pisarką.

Urszula Dudziak to znana wokalistka i kompozytorka jazzowa, która również jest autorką dwóch książek autobiograficznych. Znakiem rozpoznawczym wokalistki jest utwór „Papaya”,który osiągnął światowy sukces. Nagrała około 50 płyt, występowała na estradzie z artystami,takimi jak: Bobby McFerrin, Herbie Hancock, Dizzy Gillespie, Clark Terry, Ron Carter,Wynton i Branford Marsalis, Gil Evans, Sting czy Lionel Hampton.

Współpracowała z Michałem Urbaniakiem. Mieszkała w Stanach Zjednoczonych, Szwecji i Polsce.W 2011 roku w wydawnictwie „Kayax” ukazała się pierwsza książka pt. „Wyśpiewam wam wszystko”, a w 2018 roku kolejna pt. „Wyśpiewam wam więcej…”.W 2019 została jedną z trenerek w pierwszej polskiej edycji programu TVP2 „The Voice Senior”.

Urszula Dudziak znana jest jako osoba pełna energii, uśmiechu i życzliwości mimo wielu negatywnych przeżyć, a nawet tragedii, które pojawiły się w Jej życiorysie. Propaguje zdrowy styl życia, ruch i radość bez względu na wiek, przeciwności i upływający czas.Wstęp na spotkanie bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

Iwona Kosztyła