1 września 2020

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na spotkanie z  Witoldem Szabłowskim – dziennikarzem i reporterem, które odbędzie się 25 września 2020 r.o godzinie 18.00 na platformie ClickMeeting.

Witold Szabłowski (ur. 27 czerwca 1980) – dziennikarz, reportażysta. Studiował politologię w  Warszawie i Stambule. Karierę dziennikarską zaczynał jako depeszowiec w TVN24. Pracował w dzienniku „Nowy Dzień”, a w wieku dwudziestu pięciu lat, został najmłodszym reporterem„Dużego formatu” – magazynu „Gazety Wyborczej”. S

Specjalizuje się głównie w tematyce Bliskiego Wschodu. Mieszkał przez jakiś czas w Turcji, gdzie pracował jako stażysta telewizji CNN Türk. Obecnie jest znany i doceniany zarówno w Polsce, jak i na świecie.

Jako pierwszy Polak, dotarł w 2006 roku do rodziny Alego Ağcy, zamachowca który próbował zabić papieża Jana Pawła II. Ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród, w tym Melchiora za 2007 rok i wyróżnienie w konkursie Amnesty International, za cykl swoich reportaży z Turcji. W 2010 roku został uhonorowany Nagrodą Dziennikarską Parlamentu Europejskiego, za reportaż „Dziśp rzypłyną tu dwa trupy”, w którym poruszył problem nielegalnych imigrantów.

 

 

Iwona Kosztyła