6 lutego 2021

Cztery wokalistki z Rzeszowskiego Domu Kultury zostały Laureatkami VI Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek.

VI Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek, odbył się 31 stycznia 2021 roku w Kalwarii Pacławskiej. Organizatorami wydarzenia byli: Klasztor OO. Franciszkanów w Kalwarii Pacławskiej, Centrum Kulturalne w Przemyślu oraz Podkarpackie Stowarzyszenie Gospel.

Festiwal odbył się w formule online. Startowały w nim: 43 zespoły folklorystyczne, wokalne i wokalno-instrumentalne, 254 solistów, 10 chórów, 1 orkiestra oraz 17 duetów / tercetów.

Wśród nagrodzonych uczestników znalazły się wokalistki z Rzeszowskiego Domu Kultury, które reprezentowały miasto Rzeszów.

  • Kinga Paszek – III miejsce w kategorii solistów 15-18 lat,

  • Małgorzata Łeska – wyróżnienie w kategorii solistów powyżej 19 lat,

  • Aleksandra Janas – wyróżnienie w kategorii solistów 10-14 lat,

  • Amelia Borkowska – wyróżnienie w kategorii solistów 10-14 lat.

Kinga Paszek, Małgorzata Łeska i Aleksandra Janas pracują na co dzień w Rzeszowskim Domu Kultury filia Staromieście pod okiem instruktor Dominiki Kindrat, natomiast Amelia Borkowska z Rzeszowskiego Domu Kultury filia Wilkowyja została przygotowana przez instruktor Katarzynę Pasierb.

Nagrania video z werdyktem Jury oraz koncertem online znajdują się na stronie internetowej Centrum Kulturalnego w Przemyślu pod adresem: https://ck.przemysl.pl/ck/wyniki-6-miedzynarodowego-festiwalu-koled-i-pastoralek.html

Artur Sołek, mat. pras.