5 listopada 2021

Koncert odbędzie się dnia 7 listopada 2021 roku, w Auli Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku. Koncert będzie transmitowany przez ogólnopolskie i lokalne media oraz zamieszczony na serwerze YouTube.

7  listopada w Sanoku odbędzie się koncert patriotyczny „To jest moja Matka, ta Ojczyzna” w wykonaniu Młodzieżowego Zespołu Soul z towarzyszeniem muzyków Filharmonii Podkarpackiej. Wspólnie wykonają autorskie pieśni patriotyczne skomponowanych przez dr Monikę Brewczak,założycielkę i dyrygentkę chóru. Koncert zostanie wzbogacony o premierowe wykonanie utworu poświęconego Wojskom Obrony Terytorialnej, których batalion stacjonuje w Sanoku. Ilustrację do poszczególnych utworów stanowić będzie wizualizacja zawierająca teledyski Zespołu SOUL oraz prezentacje fotografii i filmów historycznych. Wykonane utwory będzie poprzedzać krótki komentarz historyczny nawiązujący tematycznie do poszczególnych utworów.

 

To edukacyjnie atrakcyjna, muzyczna lekcją historii dla wszystkich odbiorców a w szczególności dla ludzi młodych, ponieważ utwory wykonują ich rówieśnicy. Połączenie muzyki z odpowiednim tekstem, komentarzem i wizualizacją ma ogromną moc oddziaływania na odbiorców, powoduje dużo wzruszeń i stanowi najlepszą metodę kształtowania postaw patriotycznych – mówi dr Monikę Brewczak, założycielka i dyrygentka chóru.

 

 

 

Iwona Kosztyła