7 października 2021

Transmisję będzie można obejrzeć na stronie https://live.teatrmaska.pl/od 8 października 2021 r. (piątek) od godz. 18:00do 10 października 2021 r. (niedziela) do godz. 18:00.

Transmisja on-line spektaklu „Hachiko” odbędzie się w ramach 9. Festiwalu Kultury Bez Barier.

Historia niezwykłej przyjaźni, o której chcemy Wam opowiedzieć, wydarzyła się naprawdę, prawie sto lat temu w Japonii. Jej głównym bohaterem jest pies o imieniu Hachiko. Na świecie jest wiele różnych psów – mały i dużych, rasowych i kundelków. Jedne uwielbiają ganiać za rzuconym patykiem, inne są świetnymi tropicielami, a jeszcze inne pomagają ludziom w ważnych sprawach. Wszystkie jednak łączy jedna wspólna cecha – potrafią być najlepszymi na świecie przyjaciółmi. Czy jesteście ciekawi, co takiego zrobił Hachiko, że pamięć o nim trwa mimo upływu lat?

Festiwal Kultury Bez Barier to wielkie święto kultury dostępnej dla wszystkich i najbardziej otwarte wydarzenie w kraju. W tym roku odbędzie się już 9. edycja Festiwalu. Będzie trwała od 30 września do 10 października, a jej hasłem przewodnim jest: MOŻESZ być blisko!

Inicjatywa rozpoczęła się przed laty w Warszawie, ale jej idea ogarnęła już wiele zakątków Polski. W tym roku program Festiwalu Kultury Bez Barier współtworzy 61 instytucji i organizacji kultury z 14 polskich miast: Lublina, Krakowa, Bielsko-Białej, Gdańska, Gdyni, Torunia, Piekar Śląskich, Rzeszowa, Łodzi, Białegostoku, Wrocławia, Chorzowa, Poznania i Nowego Sącza. Organizatorami Festiwalu są: Fundacja Kultury Bez Barier, Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, Teatr Ochoty imienia Haliny i Jana Machulskich oraz Disney Polska. https://fkbb.pl/

 

Iwona Kosztyła