21 sierpnia 2020

Spotkanie odbędzie się 25 sierpnia br. (wtorek) o godz. 17.00 w sali widowiskowej Jasielskiego Domu Kultury.

108.wydanie Studni Kulturalnej JDK utrzymane będzie w formie wieczoru autorskiego słynnego leśnika Edwarda Marszałka, który wydał ostatnio książkę „Lutek co miał szałas na połoninie”. 

„Lutek co miał szałas na połoninie” to kolejna pozycja autorstwa Edwarda Marszałka. Książka opowiada o życiu legendarnego Ludwika Pińczuka, który ponad pół wieku temu stworzył, a potem przez długie lata prowadził kultowe schronisko „Chatka Puchatka” na Połoninie Wetlińskiej. Wydawnictwo zawiera wiele nieznanych faktów z życia Lutka i prezentuje dotąd niepublikowane fotografie oraz dokumenty.

Autor książki dr Edward Marszałek, rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie jest prawdziwym człowiekiem renesansu, o wielu talentach i niezwykle rozległych zainteresowaniach. Z wykształcenia leśnik i prawnik, znany jest również jako dziennikarz, redaktor naczelny kwartalnika Grupy Bieszczadzkiej GOPR „Echo połonin”, autor wielu książek i artykułów prasowych w różnych periodykach, poeta, wspaniały krasomówca, laureat programu społecznego Mistrz Mowy Polskiej 2014, przewodnik PTTK, ratownik GOPR i speleolog. Ponadto uprawia fotografię, rzeźbiarstwo, malarstwo i muzykę.

Wstęp na 108 Studnię Kulturalną JDK jest wolny. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują maseczki ochronne.

Iwona Kosztyła