12 lutego 2021

Wystawę można oglądać od 15.02.-24.03.2021

FIAP to Międzynarodowa Federacja Sztuki Fotograficznej zrzeszająca organizacje fotograficzne z ponad 85 krajów członkowskich. Excelence FIAP to jeden z tytułów artystycznych nadawany przez tę federację i oznacza wybitnego artystę sztuki fotograficznej. Starać się o niego może każdy fotograf, zarówno profesjonalny jak i amator. W Polsce tytuł ten posiada niespełna trzydziestu żyjących artystów.

Jest to druga odsłona wystawy polskich artystów posiadających tytuł EFIAP. Autorami wystawy są: Marcin Bawiec, Jan Brdej, Cezary Dubiel, Rafał Kaźmierczak, Cezary Kowalczuk, Adam Ksieniewicz, Dorota Kycia, Krzysztof Muskalski, Robert Pranagal, Alicja Przybyszowska, Zdzisław Rynkiewicz, Tomasz Sobczak, Krzysztof Stós, Piotr Sygnarowicz, Zygmunt Trylański, Janusz Wojcieszak, Grzegorz Wójcik, Krzysztof Zając.

Wystawa „Excellence FIAP Polska 2” powstała z uwagi na kolejną aukcję sztuki na zaproszenie domu aukcyjnego Face To Face ART, która odbyła się w czerwcu 2020 w Warszawie pod tym samym tytułem.

Większość z tych prac przygotowana jest w najwyższych standardach kolekcjonerskich. Zrobione są one na certyfikowanych papierach i występują w limitowanym nakładzie. Każdy z autorów prezentuje indywidualne spojrzenie na świat. Wszystko to razem staje się gwarantem najwyższej jakości.

 

 

 

 

Iwona Kosztyła