8 stycznia 2019

Instytucje kultury związane z Rzeszowem, podsumowały 2018 rok, oraz przedstawiły plany na obecny.

Biuro Wystaw Artystycznych tradycyjnie już organizuje wystawy malarstwa, rysunku i rzeźby, uczestniczy w festiwalach oraz organizuje konkursy. 2019 rok, będzie również obfitował w wydarzenia a pierwszym z nich będzie wystawa malarstwa.

Estrada Rzeszowska to dziesiątki koncertów, wystaw, imprez oraz sztandarowe festiwale jak Stadion Kultury, do którego już trwają przygotowania. Oprócz tego m.in. jubileuszowy Rzeszów Carpathia Festival.  Ten rok to przede wszystkim inauguracja projektu, który przysłuży się wszystkim początkującym muzykom, mowa o studiu nagrań, gdzie bezpłatnie będzie można nagrać demo płyty bądź singiel. Szereg wydarzeń szykuje również Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa. Sezon artystyczny właśnie się tam rozpoczął, a w planach na ten rok, prócz wystaw, jest kontynuacja konserwacji szklanych negatywów Edwarda Janusza, a także warsztaty z młodzieżą. 

Nie zabraknie również premierowych spektakli w Teatrze Maska. Już 10 marca odbędzie się premiera przedstawienia „Wystarczy Być”.  Natomiast od 19 do 23 maja odbędzie się kolejna edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Formy „Maskarada”. 

Piotr Mazurkiewicz