11 kwietnia 2019

Za nami pierwszy dzień egzaminu gimnazjalnego. Odbył się pomimo strajku nauczycieli i bez zakłóceń – podsumowało Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.

W województwie egzamin odbył się w 572 szkołach, w każdej rozpoczął się zgodnie z harmonogramem. Dyrektorzy nie zgłaszali żadnych incydentów, które miałby nie dopuścić do przeprowadzenia egzaminu  – mówi wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

20 tys. 207 uczniów dziś również przystąpi do egzaminu. 100% szkół jest przygotowanych do jego przeprowadzenia. Równocześnie baza osób chętnych do włączenia się w zespoły nadzorujące egzaminy gimnazjalne cały czas się powiększa. To wystarczająca ilość, aby zabezpieczyć szkoły w których jest taka potrzeba – powiedziała Małgorzata Rauch, podkarpacki kurator oświaty

Kuratorium nie ma informacji ilu dyrektorów skorzystało z dostępnej bazy, ale w pierwszej kolejności egzamin nadzorują nauczyciele, którzy w innych placówkach nie strajkują.

Już po pierwszym dniu egzaminu gimnazjalnego dyrektorzy 98% szkół w woj. zapewnili, ze egzamin w drugim dniu się odbędzie -dodaje Małgorzata Rauch

Egzamin z części matematyczno-przyrodniczej rozpocznie się dziś o godzinie  9:00.

 

Agnieszka Radochońska-Kloc