23 maja 2019

Dwa pasy ruchu w obu kierunkach, 1,5 km długości, nowe chodniki i ścieżki rowerowe, koszt całkowity inwestycji ponad 29 mln zł, w tym dofinansowanie z Unii Europejskiej. Dziś do użytku oddano połączenie ulic Lubelskiej i Warszawskiej.

Droga ta ma odciążyć centrum Rzeszowa i przyczynić się do usprawnienia ruchu w północnej części miasta. –Ale to dopiero początek – zapowiada Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa. Łącznik ulicy Lubelskiej i Warszawskiej to dwujezdniowy, czteropasowy odcinek drogi klasy głównej przyspieszonej o długości 1,5 km. –Koszt budowy tego połączenia to 26 mln zł, 17, 5 mln zł pochodzi ze środków europejskich, budżet miasta to 8,5 mln. – mówi Marek Ustrobiński, wiceprezydent Rzeszowa.

Prace ruszyły w październiku 2017 roku. Aby powstał łącznik firma musiała wyciąć 2,5 tys. drzew i krzaków – mówi Franciszek Kosiorowski, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Dróg i Mostów, wykonawca inwestycji. Andrzej Dec przewodniczący rady miasta Rzeszowa mówi, że ta inwestycja to element w całym łańcuchu przedsięwzięć, które usprawniają komunikację w Rzeszowie.

Jak dodaje Tadeusz Ferenc, w Rzeszowie budowane są ulice po to, aby budować osiedla. Prezydent Ferenc dodał, że w planach jest jeszcze obwodnica południową, czyli połączenie Kielanówki z ul. Podkarpacką a dalej ulicy Podkarpackiej z ul. Sikorskiego, następnie z rondem Kuronia, aby stworzyć system pierścieniowy w Rzeszowie.

 

Relacja  z otwarcia:

 

Agnieszka Radochońska-Kloc