13 stycznia 2022

Pod względem prowadzonych inwestycji wyprzedzamy niektóre miasta wojewódzkie w Polsce – mówił w Radiu VIA Lesław Bącal, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Rzeszowie

W ponad 30 tys. mieszkaniach w Rzeszowie zlikwidowano piecyki gazowe, a budynki włączono do centralnego miejskiego ciepła. Setki rodzin zyskało większe bezpieczeństwo, oszczędności i komfort. W tym roku, kolejne piecyki gazowe znikną z 44 budynków. Mówił w Radiu VIA Lesław Bącal, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Rzeszowie.

Prezes Bącal dodał, że na „starych” osiedlach miasta, w budynkach, montowane są także indywidualne węzły ciepła, które pozwalają wspólnotom mieszkaniowym na spersonalizowane gospodarowanie ogrzewaniem. Dzięki temu mieszkańcy mogą oszczędzać na cieple. MPEC prowadzi także inwestycje w zakresie wymiany rur ciepłowniczych na nowe. Pod względem prowadzonych inwestycji wyprzedzamy niektóre miasta wojewódzkie w Polsce – mówił prezes Bącal.

Wymiana piecyków zaplanowana na 2022 r. będzie prowadzona w budynkach będących w zarządzie MZBM i Rzeszowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Małgorzata Oczoś-Błądzińska