10 lipca 2020

W poniedziałki i czwartki z podrzeszowskiego lotniska będzie można latać do Szczecina. Loty zostaną uruchomione 16 lipca na okres wakacji. Są one powiązane z akcją „CzasNaPodkarpackie”.

Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka powiedział, że nowy kierunek jest odpowiedzią na zapotrzebowanie. Liczy na to, że będzie to nie tylko propozycja turystyczna, ale także biznesowa.

Rejsy zaplanowano na poniedziałki i czwartki. Wylot z Rzeszowa o 19:25, przylot o 20:55. Podobne godziny dotyczą wylotu ze Szczecina. Loty są powiązane z akcją „CzasNaPodkarpackie”, prowadzoną przez samorząd województwa podkarpackiego. Osoby, które kupią bilet na tej trasie, będą mogły liczyć na zniżki do instytucji kulturalnych na Podkarpaciu. W  podrzeszowskim lotnisku 13 lipca zostanie uruchomiony punkt turystyczny, w którym będą dostępne vouchery.

Połączenie ze Szczecinem to kolejne krajowe połączenie z Jasionki. Po okresie przestoju związanym z epidemią koronawirusa, 20 czerwca uruchomiono loty do Gdańska, a wcześniej do Warszawy.

Małgorzata Oczoś-Błądzińska