5 lutego 2020

Teatr Przedmieście ma już 18 lat. Do tej pory wystawił 22 widowiska.

W Krasnem pod Rzeszowem założyła go Aneta Adamska. Przez kilka lat teatr działał w Łańcucie, by w 2010 roku przenieść się do centrum Rzeszowa na ul. Refomacką, gdzie do dzisiaj ma swoją stałą siedzibę. Do tej pory powstało 22 widowiska, niektóre z nich były wyróżniane na festiwalach teatralnych także za granicą m.in. we Francji, Gruzji i na Słowacji.

Maciej Szukała, aktor Teatru Przedmieście powiedział w Radiu Via, że wyróżnikiem teatru jest wykorzystanie nowatorskich środków i nietuzinkowe podejście do sztuk, które przenoszone są na deski teatru.

W lutym Teatr Przedmieście zaprezentuje barwny, karnawałowy spektakl Circus Paradise. To w najbliższy weekend, a od 14 lutego na deskach teatru będzie można zobaczyć spektakl „Otello tonight”. Pod koniec miesiąca – „Podróż” (29 luty).

Jak zapowiedział Maciej Szukała w tym roku, po rocznej przewie, wiosną a nie jesienią, powróci festiwal „Źródła Pamięci. Grotowski- Kantor- Szajna”, za który Teatr Przedmieście był wielokrotnie nagradzany. Festiwal organizowany jest wspólnie z rzeszowskim teatrem „Maska”.

Małgorzata Oczoś-Błądzińska