28 lutego 2019

W 17 powiatach województwa podkarpackiego, odbył się II etap ogólnopolskiego konkursu „Wielka Liga Czytelników”. W Rzeszowie konkurs miał miejsce w Urzędzie Marszałkowskim i w Czytelni Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Rzeszowie.

„Wielka liga czytelników” jest konkursem ogólnopolskim. W całym kraju w I etapie konkursu udział wzięło ponad 17 tyś osób. W województwie podkarpackim do konkursu przystąpiło 114 placówek z 20 powiatów. Do II etapu zakwalifikowało się 410 uczniów. W Rzeszowie z testem dotyczącym wybranych książek, zmierzyło się 25 drużyn z 15 szkół podstawowych. II etap polegał na rozwiązaniu testu w dwóch kategoriach wiekowych w klasach od 1 do 4 oraz od 5 do 8. Uczestnicy konkursu w kategorii klas od 5-8 rozwiązywali test, który dotyczył książki Zbigniewa Nienackiego pt. ,,Pan samochodzik i niesamowity dwór”. Młodsi czytelnicy zmierzyli się z testem, dotyczącym książki Justyny Bednarek pt. ,,Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”.

Wyniki konkursu zostaną opublikowane 5 marca. Najlepsze drużyny z powiatów wezmą udział w etapie wojewódzkim. Etap ogólnopolski odbędzie się w dniach 10 i 11 maja w Katowicach. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Wielka Liga z Katowic, przy współpracy z Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką w Rzeszowie.

 

Arleta Blok