19 maja 2021

Zagospodarowanie ogrodów działkowych ma być głównym tematem dyskusji rzeszowskich radnych na nadzwyczajnej sesji miasta, która odbędzie się dziś popołudniu.

Sesja została zwołana na wniosek radnych klubu Prawa i Sprawiedliwość. Powodem jej zwołania jak powiedział w Radiu VIA Marcin Fijołek, przewodniczący radnych klubu PIS, jest planowana inwestycja drogowa, która ma przebiegać przez teren rodzinnych ogrodów działkowych im. Szafera zlokalizowanych w okolicy ul. Krogulskiego.

Marcin Fijołek powiedział w porannym programie, że Rzeszów jako miasto rozwijające się potrzebuje nowych rozwiązań komunikacyjnych, ale uważa, że nie nie mogą one być realizowane kosztem zieleni miejskiej. W sytuacji, gdy nie ma możliwości wytyczenia innego przebiegu drogi należy zaproponować mieszkańcom powstanie terenów zielonych czy ogrodów w innej lokalizacji miasta – powiedział na naszej antenie radny.

Nadzwyczajna sesja Rady Miasta Rzeszowa rozpocznie się o godz. 16. Na tę godzinę zapowiadany jest także protest w obronie zieleni miejskiej organizowany przez Strażników Drzew w Rzeszowie.

Małgorzata Oczoś-Błądzińska