29 kwietnia 2021

Rzeszów jest przyjaznym miastem dla biznesu, dla obywateli - mówił na naszej antenie Marcin Warchoł kandydat w wyborach na prezydenta Rzeszowa, zapowiadając kontynuację polityki byłego prezydenta Tadeusza Ferenca. Takie jest też hasło jego kampanii "Dobra kontynuacja”.

Marcin Warchoł odnosząc się do układu przestrzennego miasta powiedział, że będzie chciał nadal rozbudowywać miasto. Blokując inwestycje, blokujemy rozwój miasta – mówił w porannym programie Radia VIA

Na rozwiązanie problemów komunikacyjnych miasta w swoim programie Marcin Warchoł proponuje budowę nadziemnej kolejki i skomunikowanie jej z podmiejskimi parkingami. Jak zapewniał w naszym porannym programie, monerail jest konkurencyjnym rozwiązaniem, a on sam wie jakie rozwiązania w mieście zastosować i skąd na tę inwestycję wziąć pieniądze.

Marcin Warchoł powiedział, że jest zwolennikiem poszerzania granic miasta. Uważa, że jest to proces konieczny do pozyskiwania nowych terenów inwestycyjnych i tworzenia nowych miejsc pracy i jest on korzystny zarówno dla mieszkańców Rzeszowa, jak i mieszkańców przyłączanych miejscowości.

Marcin Warchoł wywodzi się z Solidarnej Polski, w wyborach na prezydenta Rzeszów popierany jest przez byłego włodarza miasta Tadeusza Ferenca.

 

 

Małgorzata Oczoś-Błądzińska