9 listopada 2021

W 2022 roku do mieszkańców ulicy Podleśnej i jej okolic na terenie osiedla Budziwój miejską siecią może popłynąć woda najwyższej jakości ze studni głębinowych.

Rzeszowski MPWiK wybudował przy ul. Podleśnej Stację Uzdatniania Wody. Niebawem ruszy budowa sieci wodociągowej. Dotychczas większość mieszkańców ulicy Podleśnej na osiedlu Budziwój korzysta z wody pochodzącej z indywidualnych studni – mówił na naszej antenie Marek Ustrobiński, prezes MPWiK w Rzeszowie.

Woda pitna dla mieszkańców w 99 proc. pochodzi z Wisłoka, a poddawana jest uzdatnianiu w zakładzie w Zwięczycy. Jest regularnie badana i zdaniem prezesa MPWiK woda płynąca z kranów w Rzeszowie jest dobrej jakości.

Marek Ustrobiński powiedział, że MPWiK będzie budować na osiedlach mniejsze ujęcia wody, które mogły być alternatywą w zabezpieczeniu wody dla mieszkańców. W mieście budowane są także duże zbiorniki wody pitnej. Taki zbiornik o pojemności 15 tys. metrów sześciennych powstaje na osiedlu Pobitno. W razie awarii będzie mógł zabezpieczyć mieszkańców w wodę.

 

Małgorzata Oczoś-Błądzińska