10 maja 2022

Podkarpackie Centrum Zdrowia Dziecka ma powstać przy Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2. Podkarpacie jest jedynym regionem w Polsce, który nie ma szpitala dziecięcego. Inwestycja za 400 mln zł ma powstać do 2026 toku.

Mariola Zajdel-Ostrowska, dyrektor departamentu zdrowia i polityki społecznej Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie powiedziała w Radiu VIA, że będzie to specjalistyczny ośrodek pediatryczny skupiający się na leczeniu małych pacjentów od diagnostyki w poradniach, klinikach po rehabilitację.

Dyrektor Zajdel-Ostrowska powiedziała w porannym programie, że już na etapie planowania inwestycji prowadzone są rozmowy ze specjalistami, którzy mają tworzyć przyszłą kadrę Podkarpackiego Centrum Zdrowia Dziecka. Dodała, że ośrodek będzie też stanowił zaplecze szkoleniowe dla studentów i absolwentów kierunku lekarskiego Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Szacuje się, że inwestycja będzie kosztować 400 mln zł. Zarząd województwa podkarpackiego zabiega o środki zewnętrzne na jego budowę. Obecnie została podpisana umowa z warszawską firmą, która zaprojektuje budynek. Inwestycja ma powstać do 2026 roku

Małgorzata Oczoś-Błądzińska