13 lipca 2021

Radni opozycji w samorządzie województwa podkarpackiego nie zgadzają się z decyzją marszałka dotyczącą likwidacji oddziału neurologii w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 w Rzeszowie. Przewodniczący komisji rewizyjnej Sejmiku uważa całą sytuację za bulwersującą, a za skandaliczne - słowa marszałka Władysława Ortyla wypowiedziane pod adresem lekarzy tego oddziału. Dziś, za te słowa marszałek przeprosił podczas briefingu prasowego.

Andrzej Szlęzak, przewodniczący komisji rewizyjnej w Sejmiku województwa podkarpackiego podczas konferencji prasowej powiedział, że decyzja marszałka w sprawie oddziału neurologii  jest sprzeczna z opiniami wydanymi przez poszczególne komisje Sejmiku. Uważa, że likwidacja oddziału to rozgrywki personalne

Andrzej Szlęzak nie dziwi się podejmowanym działaniom lekarzy, którzy poprosili o interwencję prezydenta Andrzeja Dudy, pisząc do niego list. Za bulwersujące Szlęzak uważa słowa marszałka Ortyla wypowiedziane podczas ubiegłotygodniowej konferencji prasowej pod adresem lekarzy. Cyt: ”Mieliśmy do czynienia z pożal się Boże kliniką…i mamy do czynienia z pożal się Boże lekarzami, którzy piszą taki nielogiczny, niemądry, nie mający dowodów w faktach list”.

Za te słowa marszałek Władysław Ortyl dziś przeprosił lekarzy podczas briefingu prasowego.

Marszałek Ortyl powiedział, że ma dojść do spotkania z lekarzami oddziału neurologii, sygnatariuszami listu do prezydenta Dudy. Miało ono odbyć się dziś (wtorek 12 lipca), ale na ich prośbę zostało przełożone. Termin zostanie wkrótce ustalony.

Małgorzata Oczoś-Błądzińska