9 marca 2019

„Jutro jednak nadeszło. Czyli jak to jest narodzić się po raz drugi" – to tytuł książki opowiadającej o życiu z mukowiscydozą. Publikacja ukazuje heroiczną walkę o życie przed i po operacji przeszczepu płuc. Autorką jest Marzena Piejko, studentka Uniwersytetu Rzeszowskiego, która od najmłodszych lat walczy o każdy oddech.

Marzena Piejko, studentka III roku Dziennikarstwa i komunikacji społecznej, na mukowiscydozę choruje od urodzenia. Choroba została wykryta u niej, gdy miała 2 lata. Początkowo nie dawała o sobie znać, wszystko zmieniło się w miarę upływu lat. Pogarszający się z dnia na dzień stan zdrowia Marzeny, skutkował decyzją o przeszczepie. Autorka książki na listę oczekujących została wpisana w 2013 roku, przeszczep odbył się 2 lata później. Przebyta operacja, mnóstwo kotłujących się myśli i emocji, obawa o zdrowie skutkowały przemyśleniami, które początkowo autorka przelewała na kartki papieru chowając je do szuflady. Późnej przyszedł czas na bloga i książkę.

Książką ,,Jutro Jednak Nadeszło” – czyli jak to jest narodzić się po raz drugi, dostępna jest na stronie Fundacji Oddech Życia, wkrótce pojawi się na półkach księgarni w całej Polsce.

Arleta Blok