26 marca 2020

10 tysięcy maseczek jednorazowego użytku trafi do szpitala w zakaźnego Łańcucie oraz szpitali wojewódzkich na Podkarpaciu.

Przekazała je wywodząca się z regionu firma Olimp-Labs do dyspozycji samorządu województwa podkarpackiego. Pozwolą chronić personel medyczny, który jest w największym stopniu narażony na zakażenie koronawirusem. Maseczki zostały zadysponowane, potrzeby są duże – powiedział Tomasz Leyko, rzecznik marszałka województwa podkarpackiego.

Maseczki trafią do jednoimiennego szpitala w Łańcucie, dedykowanego zakażonym koronawirusem oraz do pozostałych szpitali wojewódzkich. W pierwszej kolejności na zakaźny oddział w Przemyślu oraz do Klinicznych Szpitali Wojewódzkich nr 1 i nr 2 w Rzeszowie i do placówek w Krośnie i w Tarnobrzegu. Tomasz Leyko dodał, że firma przekazała także 5 tysięcy sztuk rękawiczek jednorazowych. Materiały posiadają certyfikat bezpieczeństwa i spełniają wszystkie unijne oraz krajowe wytyczne i wymagania w zakresie ochrony zdrowia dla użytkowników. Maseczki trafią do podkarpackich szpitali w najbliższych dniach – poinformował Leyko.

Małgorzata Oczoś-Błądzińska