14 października 2020

93 zadania podzielone na trzy kategorie zakwalifikowały się do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2021 rok. Urząd Miasta opublikował listę zadań, które przeszły weryfikację formalną.

W pierwszej kategorii zadań ogólnomiejskich znalazło się 14 projektów. W drugiej kategorii osiedlowej jest 34 zadania, a w trzeciej obejmującej projekty miękkie jak np. koncerty, imprezy osiedlowe zakwalifikowano 45 zadań. Jak mówił na naszej antenie Robert Walawender, przewodniczący Komisji ds. Budżetu Obywatelskiego sytuacja związana z pandemią nie zniechęciła mieszkańców. Zaproponowane projekty są ciekawe i nowatorskie – mówił. W I kategorii  znalazł się np. projekt dotyczący budowy zespołu torów rowerowych wraz z infrastrukturą PUMPTRACK, czy zasadzenie stu drzew na każdym osiedlu. W ramach kategorii II jest propozycja budowy tężni solankowej na terenie parku szkolnego przy Zespole Szkół Agroprzedsiębiorczości na osiedlu Miłocin. W III kategorii znalazły się m.in. takie imprezy jak koncert: “Jednego Serca, Jednego Ducha”, Piknik Nauki “Eksploracje” oraz osiedlowe pikniki.

W tym roku miasto na realizacje zadań w ramach RBO przeznaczyło 8 mln zł. O tym, które z projektów będą realizowane zdecydują mieszańcy poprzez głosowanie. Rozpocznie się ono 23 października i potrwa do 2 listopada. Wyniki będą znane 3 listopada.

Pełna lista projektów tutaj

Małgorzata Oczoś-Błądzińska