1 marca 2022

Obecnie niektórych artykułów jest wystarczająco, dlatego warto sprawdzać rządowe strony, poprzez które koordynowana jest pomoc - mówił w Radiu VIA Michał Mielniczuk, rzecznik wojewody podkarpackiego

Szerokim strumieniem płynie pomoc materialna dla Ukrainy. Organizowane są zbiórki żywności, środków higienicznych, ubrań, koców czy śpiworów.

Obecnie niektórych artykułów jest wystarczająco, jak np. żywności z krótkim terminem przydatności, dlatego warto sprawdzać rządowe strony, poprzez które koordynowana jest pomoc  – mówił w Radiu VIA Michał Mielniczuk, rzecznik wojewody podkarpackiego.

Pomocą koordynują także poszczególne samorządy. Michał Mielniczuk dodał, że organizowana jest także pomoc humanitarna po ukraińskiej stronie.

Ruszyły podciągi z żywnością i potrzebnymi rzeczami w głąb Ukrainy. Pomoc trafia także do tych, którzy czekają przed przejściami granicznymi po ukraińskiej stronie – dodał nasz gość.

Jak powiedział nasz poranny gość szacuje się, że przejścia graniczne na terenie woj. podkarpackiego i lubelskiego przekroczyło ok. 350 tys. osób.

Małgorzata Oczoś-Błądzińska