2 maja 2019

1 maja oficjalnie ruszyła wypożyczalnia rowerów, skuterów i hulajnóg w Rzeszowie. W tym sezonie mieszkańcy mają do wyboru aż trzy pojazdy, którymi mogą przemieszczać się po terenie miasta.

Do dyspozycji mieszkańców jest 80 rowerów, 20 skuterów elektrycznych i 50 hulajnóg. Wypożyczalnia będzie funkcjonowała do 15 listopada. – To jeden z najnowocześniejszych systemów rowerowych w Europie i na świecie – mówi Marek Ustrobiński, wiceprezydent Rzeszowa. –Dlatego współpraca z blinkee.city jest kontynuowana, opinie były i są pozytywne. Zawarliśmy kontrakt jednoroczny, też po to, aby ocenić między innymi zapotrzebowanie rynku.

Pojazdy można w bardzo łatwy sposób wypożyczyć za pomocą aplikacji. To jedyny taki system w Polsce, gdzie w ramach jednej aplikacji możemy korzystać z trzech urządzeń. Na skuterze możemy przejechać ok. 60 km z max. Prędkością 50 km/h, na hulajnodze to jest 20 km/h i dystans w granicach 20 km. – mówi Bogusław Skorupski z blinkee city Rzeszów

Rower, hulajnogę czy skuter możemy zostawić w dowolnym miejscu miasta w obrębie wyznaczonej strefy. Wypożyczenie hulajnogi to 49 gr za minutę, za skuter 59 groszy, rower 1 zł za minutę.

 

Agnieszka Radochońska-Kloc