6 maja 2019

Po raz piąty ruszyła loteria „Mieszkam w Rzeszowie”. Jej zasady są bardzo proste a nagrody cenne i co najważniejsze jak najbardziej przydatne w nowym miejscu zamieszkania.

Wystarczy zameldować się w Rzeszowie w konkretnym terminie. W tym przypadku od 6 maja do 20. października bieżącego roku, w przypadku mieszkańców gmin przyłączonych do Rzeszowa między 1 listopada ubiegłego roku a 20 października roku bieżącego. – Następnie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, wysłać go w formie elektronicznej, albo złożyć w formie papierowej – mówi Iwona Ździebłowska, współorganizator loterii

Pula nagród to wartość ponad 24 tys. zł. Można wygrać telewizor, robota planetarnego, odkurzacz bezprzewodowy, ekspres do kawy czy oczyszczacz powietrza – mówi Kamil Czyż- zastępca dyrektora Wydziału Promocji Urzędu Miasta Rzeszowa. Jak dodaje, to tylko jeden ze sposobów zachęcenia do tego, aby meldować się w Rzeszowie. –Zależy nam zwłaszcza na tych mieszkańcach, którzy, wiemy, że mieszkają w Rzeszowie, posyłają swoje dzieci do przedszkoli i szkół w mieście, czy korzystają z infrastruktury transportowej. Ta loteria to często również powód do tego, aby zameldować się wcześniej, a nie czekać np. na pełne wykończenie nowego mieszkania.

Co roku bierze w niej udział ponad 2 tys. osób. Losowanie nagród w loterii „Mieszkam w Rzeszowie” odbędzie się 29 października o godzinie 12:00. Zwycięzcy zostaną poinformowani o wygranej telefonicznie.

Agnieszka Radochońska-Kloc