6 grudnia 2018

Mikołaj zawitał dziś do rzeszowskiej Hali Podpromie. Jego wizycie towarzyszyła zabawa, śpiew i świąteczny spektakl. Mikołajki dla dzieci zorganizowała Caritas Diecezji Rzeszowskiej, przy współpracy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Towarzystwa św. Brata Alberta.

Ponad dwa tysiące paczek, rozdano dziś z okazji mikołajkowej zabawy. Obdarowane słodyczami i przyborami szkolnymi, zostały dzieci przewlekle chore, niepełnosprawne i z rodzin wielodzietnych lub rozbitych. To dla nich czas integracji, wspólnej zabawy i oczekiwania na przybycie św. Mikołaja. Jest fantastycznie, wszyscy są bardzo podekscytowani. – mówiła Katarzyna Torcha – Michalska prowadząca warsztaty terapii zajęciowej w Zgłobniu.

W spotkaniu z Mikołajem, uczestniczyli wolontariusze Caritas, a także uczniowie z II Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie, którzy przygotowali świąteczny spektakl. To jest bardzo fajne, że możemy śpiewać, tańczyć i być tutaj z tymi wszystkimi ludźmi, rozdawać uśmiech i celebrować dzień św. Mikołaja – dodała jedna z uczennic II LO. Punktem kulminacyjnym było przybycie Mikołaja, z którym każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Mikołaj Caritas organizowany jest w Rzeszowie od momentu utworzenia diecezji rzeszowskiej. Była to już 26 edycja.

Arleta Blok