9 lipca 2019

Prawie milion złotych w sumie otrzymają dwie największe podkarpackie uczelnie. Dziś umowę o dofinansowanie z Politechniką Rzeszowską i Uniwersytetem Rzeszowskim podpisał Samorząd Województwa Podkarpackiego.

Marszałek województwa Władysław Ortyl, mówi, że uczelnie prężnie się rozwijają, a to wymaga nakładów finansowych oraz współpracy z samorządem województwa. Politechnika Rzeszowska otrzyma 350 tys. zł na przebudowę i modernizację utworzonego Studenckiego Centrum Kultury i Nauki. Umowa o przyznanie dotacji podpisana z Uniwersytetem Rzeszowskim dotyczy dwóch projektów. 500 tys. zł zostanie przekazane na Wieloprofilowe Centrum Symulacji Medycznej, a125 tys. zł zostanie przekazane na rozwój Biobanku.

Podpisane z Politechniką Rzeszowska i Uniwersytetem Rzeszowskim umowy to dopiero początek. Pieniądze trafią również do PWSW w Przemyślu, Sanoku, czy w Krośnie – mówi wicemarszałek Piotr Pilch

Władzom samorządowym zależy na tym, aby rozwijać szkolnictwo wyższe na terenie woj. podkarpackiego, aby młodzież z regionu podnosiła kwalifikacje w miejscu zamieszkania bo są ku temu bardzo dobre warunki.

Posłuchaj:

Agnieszka Radochońska-Kloc