31 marca 2022

Stowarzyszenie EKOSKOP rozpoczyna nowy projekt edukacyjny „OKO na Klimat”, któremu patronuje Radio VIA. Powstaną kluby liderów dla klimatu, będą warsztaty dla dzieci, młodzieży i nauczycieli, imprezy plenerowe i wyjazd do Islandii.

Naszymi działaniami chcemy objąć jak najszerszą grupę odbiorów i uświadomić im, jak bardzo zmienia się klimat i jak bardzo potrzebne są działania każdego z nas, by ochronić środowisko – mówił w Radiu VIA Mirosław Ruszała ze Stowarzyszenia EKOSKOP.

Mirosław Ruszła dodał, że potrzeba zmiany przyzwyczajeń, które wdrażane na co dzień, krok po kroku, pozwolą ocalić środowisko np. przesiądziemy się z auta na rower, posadzimy więcej drzew, a do ogrzewania zastosujemy inne paliwo niż węgiel.

W ramach projektu w rzeszowskich szkołach odbędzie się 50 edukacyjnych warsztatów klimatycznych, zaplanowano także wykłady z udziałem specjalistów klimatycznych. Zostanie wydanie poradnik „Rzeszów dla klimatu”, odbędą się dwa plenerowe happeningi „SOS dla Klimatu-Skrzydlatorium”. Ponadto Harcerski Klub Ekologiczny z Zarządem Zieleni Miejskiej posadzi mikropark i posieje łąki kwietne. Zaplanowana została także wizyta edukacyjna w Islandii.

Wydarzeniom w ramach projektu patronuje Radio VIA.

Małgorzata Oczoś-Błądzińska