14 marca 2019

Podkarpacka młodzież chętnie uczestniczy w konkursach wiedzy i olimpiadach. Wielu uczniów osiąga wysokie wyniki, także na szczeblu krajowym.

Jak powiedział w porannym programie Radia Via Adam Kawałek, wicedyrektor Podkarpackiego Centrum Nauczycieli, np. z matematyki rocznie mamy około 80 laureatów olimpiad finałów ogólnopolskich.

Udział w konkursach przedmiotowych nie tylko rozszerza wiedzę uczniów, ale także uczy współpracy czy rywalizacji, a także daje pewne profity – dodatkowe punkty w rekrutacji do szkoły średniej lub w przypadku licealistów indeks szkoły wyższej – powiedział nasz gość.

Adam Kawałek dodał, że młodzież bierze udział różnych w konkursach wiedzy, choć głównie w topowych przedmiotach, jak chociażby z matematyki czy języka polskiego. Wynika to m.in. z ich zainteresowań. W wielu przypadkach to nauczyciel mobilizuje uczniów do udziału w olimpiadach.

Dziś w II Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie odbędzie się finał wojewódzki ogólnopolskiego konkursu „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”. Początek zmagań uczniów o godz. 10.

Małgorzata Oczoś-Błądzińska