20 sierpnia 2021

W najbliższą niedzielę (22.08) każda osoba chcąca zaszczepić się przeciwko COVID-19, będzie mogła to zrobić w specjalnym punkcie w Rzeszowie przy ul. Grunwaldzkiej 15 (Podkarpacki Urząd Wojewódzki).

Punkt będzie otwarty od 13:00 do 16:00. Tym razem na chętnych oczekiwać będzie zespół medyczny z firmy Lux Med. Szczepienie będzie możliwe bez wcześniejszej rejestracji po wypełnieniu ankiety i konsultacji z lekarzem. Szczepienie odbędzie się na parkingu Urzędu Wojewódzkiego, ul. Grunwaldzka 15 od strony ogrodów bernardyńskich w specjalnie przeznaczonym do tego celu klimatyzowanym kontenerze. Do wyboru będą dwa rodzaje szczepionki: Pfizer oraz Johnson&Johnson

Dodatkową opiekę logistyczną zapewnia pracownicy Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego. Jeśli do punktu szczepień zgłosi się osoba nieletnia wraz z rodzicem lub opiekunem, deklarująca chęć zaszczepienia się przeciw Covid-19, to dzięki dostępności szczepionki firmy Pfizer.

Kwalifikacji do szczepienia każdorazowo w przypadku osób niepełnoletnich dokonuje lekarz. Przed szczepieniem rodzice powinni zwrócić także szczególną uwagę na rzetelne wypełnienie kwestionariusza. Ważne jest, aby podali wszystkie istotne informacje o zdrowiu dziecka.

 

inf.pras.