6 lipca 2021

fot.pixabay

Duże zainteresowanie programem "Mój prąd". Już ponad 23 tys. wniosków na fotowoltaikę.

Można już składać wnioski o dofinansowanie zakupu paneli fotowoltaicznych. Chodzi o trzecią serię wsparcia w ramach programu „Mój Prąd”. Dokumentację przyjmuje internetowo Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W trzeciej edycji programu wprowadzono szereg zmian. Po pierwsze niższa jest kwota dotacji – wynosi ona 3 tys. zł. Jak mówi Adam Skiba, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie, wynika to z niższych kosztów założenia instalacji

Dofinansowanie będzie można otrzymać na instalacje zakupione od 1 lutego 2020 roku do 22 grudnia tego roku. Z dotacji mogą skorzystać osoby fizyczne, które wytwarzają energię elektryczną na własne potrzeby i mają zawartą umowę kompleksową z zakładem energetycznym. Co ważne, moc instalacji trzeba dostosować do swoich potrzeb.

Nabór wniosków będzie prowadzony do 22 grudnia 2021 roku, albo do wyczerpania środków, których jest mniej niż w poprzednich edycjach, bo 534 mln zł.

Mimo niższej kwoty dofinansowania zainteresowanie programem jest duże. Od momentu startu „Mojego prądu”, tylko w ciągu 5 dni do Narodowego Funduszu wpłynęło 23,5 tys. wniosków.

W poprzednich edycjach programu na terenie Podkarpacia zamontowano ponad 20 tys. instalacji fotowoltaicznych, a w całym kraju ponad 265 tys.

Małgorzata Oczoś-Błądzińska