22 maja 2019

10. urodziny świętowało Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy. To wyjątkowe miejsce, gdzie starsi mogą cofnąć się w czasie razem z ulubionymi bohaterami dobranocek a młodsi mogą poznać najpopularniejszych bajkowych bohaterów z dawnych lat. Z myślą o zwiedzających muzeum przygotowało sporo atrakcji i przeszło małą metamorfozę

Powiedzieć, że jest bajkowo to zdecydowanie za mało. Zwiedzający mogą obejrzeć filmowe sceny z takich dobranocek jak Mis Coralgol, Pingwin Pik Pok czy Mis Uszatek, jest też pokój dla ulubionego misia, filmowe kołysanki, zmianie uległa również stała wystawa.

mówi Katarzyna Lubas, dyrektor Muzeum Dobranocek:

Gościem honorowym uroczystości był reżyser Marian Cholerek, zawodowo związany ze Studiem Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej , który opowiadał o swojej pracy i zaprezentował dobranocki, w realizacji których brał udział. Z okazji 10 urodzin muzeum realizuje projekt 10 na 10. To seria 10 różnorodnych wydarzeń kulturalnych przystosowanych do potrzeb uczestników z niepełnosprawnościami. Do realizacji warsztatów i zajęć edukacyjnych zostały opracowane i wykonane pomoce dostosowane do specjalnych potrzeb zwiedzających, zachęcające uczestników do aktywnego udziału i sprawiające, że prowadzone zajęcia będą atrakcyjne dla dzieci, młodzieży szkolnej i dorosłych zarówno niepełnosprawnych jak i pełnosprawnych. 

 

 

Agnieszka Radochońska-Kloc