24 czerwca 2021

29 nagród, w tym 24 dla sportowców, 5 dla trenerów i 24 wyróżnienia - 19 dla sportowców i 5 dla działaczy sportowych - przyznał za osiągnięcia sportowe w 2020 roku Burmistrz Miasta Jasła Ryszard Pabian.

Nagrody przyznane zostały w dyscyplinach: piłka nożna, piłka siatkowa, sporty walki (judo, karate), pływanie, strzelectwo, narciarstwo biegowe i rolkarstwo, oraz górskie wyścigi samochodowe. Nagrody dla sportowców zostały przyznane za osiągnięcia na szczeblu regionalnym, ponadregionalnym i krajowym oraz na szczeblu europejskim i światowym.

Nagroda za osiągnięcia o szczeblu europejskim i światowym

  • Piotr Jarecki – srebrny medalista Pucharu Europy oraz złoty medalista Pucharu Polski narciarz biegowy, reprezentant Klubu Sportowego SPEED Jasło

 

Nagrody za osiągnięcia na szczeblu ponadregionalnym i krajowym

w strzelectwie pneumatycznym – Przemyski Klub Sportu i Rekreacji Niewidomych

i Słabowidzących „Podkarpacie”

  • Gabriela Jaracz – 5 miejsce w Mistrzostwach Polski Młodziczek – Uczniowski Klub Sportowy „Akademia Sportów Walki – Judo Jasło”

  • Gabriela Kwaśny – 7 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorek – Uczniowski Klub Sportowy „Akademia Sportów Walki – Judo Jasło”

 

Nagrody za osiągnięcia na szczeblu regionalnym

  • Norbert Woźniak – Uczniowski Klub Sportowy „Akademia Sportów Walki – Judo Jasło”

  • Paweł Faber – Miejski Klub Sportowy „MOSiR” Jasło

  • Piotr Kulikowski – Miejski Klub Sportowy „MOSiR” Jasło

  • Paweł Stygar – Miejski Klub Sportowy „MOSiR” Jasło

  • Kacper Kapanowski – Jasielskie Stowarzyszenie Sportowe

  • Ksawery Dybaś – Jasielskie Stowarzyszenie Sportowe

  • Kacper Cichoń – Jasielskie Stowarzyszenie Sportowe

  • Wiktor Fara – Jasielski Klub Sportowy „Czarni 1910” Jasło

  • Paweł Setlak – Jasielski Klub Sportowy „Czarni 1910” Jasło

  • Łukasz Kowalski – Jasielski Klub Sportowy „Czarni 1910” Jasło

  • Łukasz Urban – Jasielski Klub Sportowy „Czarni 1910” Jasło

  • Krzysztof Szydło – Jasielski Klub Sportowy „Czarni 1910” Jasło

  • Jakub Goleń – Jasielski Klub Sportowy „Czarni 1910” Jasło

  • Kacper Henzel – Jasielski Klub Sportowy „Czarni 1910” Jasło

  • Kacper Kmiecik – Jasielski Klub Sportowy „Czarni 1910” Jasło

 

Nagrody dla trenerów

  • Krzysztof Lech – trener karate Jasielskiego Klub Kyokushin Karate

  • Damian Ciborowski – trener pływania i narciarstwa biegowego Klubu Sportowego SPEED Jasło

  • Karol Śmietana – trener judo Uczniowskiego Klubu Sportowego „Akademia Sportów Walki Judo – Jasło”

  • Bartosz Kilar – trener siatkówki Miejskiego Klubu Sportowego „MOSiR” Jasło

  • Janusz Sokołowski – trener piłki nożnej Jasielskiego Stowarzyszenia Sportowego

 

Wyróżnienia dla sportowców

  • Hubert Matiaszewski, Karolina Furmanek, Mateusz Storey: reprezentanci Klubu Sportowego SPEED Jasło

  • Szymon Soboń, Przemysław Czado, Bartosz Ochoński, Mateusz Armata, Mateusz Michalec, Kamil Warzocha, Artur Bartosik, Kamil Gromek, Anatol Lejko, Rafał Matuła, Krzysztof Pamuła: reprezentanci Miejskiego Klubu Sportowego „MOSiR” Jasło

  • Norbert Biały, Wiktor Hendzel, Rafał Mastaj, Karol Szydło i Piotr Stefanik: reprezentanci Jasielskiego Klubu Sportowego „Czarni 1910” Jasło

 

Wyróżnienia dla działaczy sportowych

  • Aleksander Czerwiński, Tadeusz Baniak, Marcin Ciosek: Miejski Klub Sportowy „MOSiR” Jasło

  • Damian Kardaś: Jasielskie Stowarzyszenie Sportowe

  • Arkadiusz Kosiba: Jasielski Klub Sportowy „Czarni 1910” Jasło

 

Nagrodzonym i wyróżnionym gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów sportowych.

 

UMJ

Piotr Mazurkiewicz