3 lutego 2019

zdj. RDK

Amelia Borkowska z filii Wilkowyja oraz Aleksandra Piekło, Kinga Paszek oraz Lena Paszek z filii Staromieście zostały zdobywczyniami najwyższych nagród podczas ogólnopolskiego XI Przeglądu Kolęd i Pastorałek, który odbył się w w Sanoku.

Cztery wokalistki z Rzeszowskiego Domu Kultury zostały zdobywcami wysokich laurów podczas XI Przeglądu Kolęd i Pastorałek, który odbył się w Klubie Naftowca „Górnik” w Sanoku. Ogólnopolski konkurs wokalny został zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Sanoku pod Honorowym Patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

W XI Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Sanoku wzięło udział wielu utalentowanych solistów oraz zespołów wokalnych z całej Polski, w tym reprezentantki Rzeszowskiego Domu Kultury filia Staromieście oraz Rzeszowskiego Domu Kultury filia Wilkowyja. Młode artystki zdobyły następujące nagrody i wyróżnienia:

  • Amelia Borkowska z Rzeszowskiego Domu Kultury filia Wilkowyja zajęła I miejsce w kategorii „soliści klasy 1 – 3 szkoły podstawowe”,
  • Aleksandra Piekło z Rzeszowskiego Domu Kultury filia Staromieście zajęła I miejsce w kategorii „soliści klasy 4 – 6 szkoły podstawowe”,
  • Kinga Paszek z Rzeszowskiego Domu Kultury filia Staromieście zajęła III miejsce w kategorii „soliści klasy 7 – 8 szkoły podstawowe oraz 1 gimnazjum”,
  • Lena Paszek z Rzeszowskiego Domu Kultury filia Staromieście zdobyła wyróżnienie w kategorii „soliści klasy 4 – 6 szkoły podstawowe”.

Instruktorem trzech wokalistek z Rzeszowskiego Domu Kultury filia Staromieście – Aleksandry Piekło, Kingi Paszek oraz Leny Paszek jest Dominika Kindrat, natomiast instruktorem Amelii Borkowskiej z Rzeszowskiego Domu Kultury filia Wilkowyja jest Katarzyna Pasierb.

Agnieszka Radochońska-Kloc