25 marca 2020

Od dziś nauka zdalna w szkołach jest obowiązkowa. To oznacza, że nauczyciele będą już realizować nowe treści, wystawiać oceny i sprawdzać obecność.

Jednak w nauczaniu zdalnym mogą pojawić się problemy techniczne. W III Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie na 1056 uczniów, 17-u nie ma możliwości połączenia z siecią. Nauczyciele mają kontakt z uczniami, ale nie wszyscy z nich mają dostęp do internetu – powiedział dyrektor Marek Plizga. Tym, którzy mają ograniczony dostęp do komputera, szkoła udostępniła własne zasoby i uczniowie mogą wypożyczyć laptop. Dyrektor Plizga powiedział w porannym programie Radia Via, że zdalne nauczanie już wcześniej zostało przetestowane i problemy, jakie mogą się pojawić dotyczą połączeń on-line.

 

W III LO obowiązkowe zajęcia zdalne będą prowadzone od godz. 8 do 15. W tym czasie nauczyciele będą kontaktować się bezpośrednio z uczniami on-line, przesyłać zadania do wykonania czy przeprowadzać kartkówki, które będą oceniane. Dyrektor Plizga powiedział w porannym programie Radia Via, że szczególną uwagę nauczyciele poświecą uczniom klas maturalnych.

Przepisy dotyczące zdalnego nauczania obowiązywać będą do 10 kwietnia, ale w razie potrzeby ten termin może zostać przesunięty.

Małgorzata Oczoś-Błądzińska