10 lutego 2019

Przed Walentynkami Teatr Maska zaprasza widzów na historię pierwszego zauroczenia pokazaną oczami dwóch zupełnie różnych bohaterów, Niny i Paula. Spektakl odbędzie się dziś o godz 15:00. Bilety dostępne na www.teatrmaska.pl lub w kasie teatru.

Wszystko zaczęło się ostatniego dnia szkoły, tuż przed rozdaniem świadectw. Choć Nina i Paul chodzili do jednej klasy już od dawna, właśnie ten dzień zmienił między nimi wszystko. Okazuje się jednak, że każde z dwójki głównych bohaterów zupełnie inaczej pamięta wydarzenia, które ich połączyły. Jak było naprawdę? Czy rację ma Nina czy Paul? To nieistotne. Ważne, że jest coś, co łączy obie opowieści – pierwsze prawdziwe uczucie, potrzeba akceptacji i strach przed ośmieszeniem…

Bohaterów przedstawienia poznajemy w momencie przemiany. W swojej drodze do dorosłości są na stacji pośredniej – w ich życiu jest jeszcze ciągle miejsce dla lalek i innych atrybutów dzieciństwa, ale jednocześnie są to przedmioty, które ukrywa się przed kolegami. Równie ważne w ich życiu stają się pierwsze zauroczenia oraz problemy z nimi związane. Obawa przed odrzuceniem i ośmieszeniem. Euforia w obliczu akceptacji. Huśtawka emocji i nastrojów… Nasz spektakl jest doskonałym pretekstem do rozmowy o uczuciach. Pokazuje także, że prawa do miłości nie nabywa się i nie traci wraz z wiekiem.

autor: Thilo Reffert
reżyseria: Laura Sonik
przekład: Lila Mrowińska-Lissewska
scenografia: Katarzyna Bublewicz
muzyka: Miłosz Markiewicz
ruch sceniczny: Magdalena Widłak
obsada: Ewa Mrówczyńska, Kamil Dobrowolski

Scena Kacperek
czas trwania: 60 min

Informacja prasowa