2 października 2019

Wspólne głośne czytanie, spotkania z autorami bajek, gry i zabawy, warsztaty, spektakle teatralne – moc atrakcji czeka na dzieci i całe rodziny podczas "Nocy Bibliotek", która odbędzie się w najbliższą sobotę, 5 października.

W Rzeszowie poszczególne wydarzenia organizowane przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną odbędą się w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Słowackiego i przy ul. Podchorążych.

Akacja ma zaszczepić w dzieciach pasję czytania – mówi Agnieszka Dworak, kierownik oddziału dla dzieci i młodzieży.

“Noc Bibliotek” w tym roku odbędzie się pod hasłem “Znajdźmy wspólny język”. Maria Jamróg, kierownik filii nr 10, dodaje że akcja jest okazją do zaprezentowania szerokiego księgozbioru bibliotek, ale też pokazania, że jest to miejsce ciekawych spotkań czytelniczych.

W ramach „Nocy Bibliotek” w Rzeszowie przygotowano warsztaty przyrodnicze pod hasłem „Przygoda z pszczołami”, interaktywny spektakl teatralny „Królewna o Złotym Sercu” – to m.in. w filii biblioteki przy ul. Podchorążych, a w oddziale dla dzieci przy ul. Słowackiego będą gry i zabawy, głośne czytanie, spotkanie z autem książek Marcinem Minorem i warsztaty z kodowania. Początek o godz. 16, a „Noc Bibliotek”, jak zapewniają organizatorzy, potrwa co najmniej do 20.30.

Szczegółowy program akcji na stronie www.wimbp.rzeszow.pl

Małgorzata Oczoś-Błądzińska