8 maja 2020

Trener Alberto Giuliani kompletuje sztab szkoleniowy na nadchodzący sezon. Jego asystentami będą Alfredo Martilotti oraz Alek Achrem.

Alfredo Martilotti to wieloletni współpracownik trenera Giulianiego. W latach 2011-2015 Martilotti był członkiem sztabu szkoleniowego w Cucine Lube Banca Macerata, gdzie odnosił liczne sukcesy, zdobywając m.in. dwa mistrzostwa Włoch. W sezonie 2018/2019 Alfredo Martilotti był asystentem trenera Giulianiego w Halbanku Ankara. Obecnie jest także asystentem trenera Giulianiego w reprezentacji Słowenii, z którą  wywalczył w 2019 roku wicemistrzostwo Europy.

W środę, jeden z najlepszych siatkarzy w historii Resovii poinformował o zakończeniu sportowej kariery oraz pożegnała się z kibicami za pośrednictwem mediów społecznościowych. Życie jednak nie znosi próżni. Alek Achrem, bo o nim mowa, postanowił szybko rozpocząć nowy rozdział w swoim życiu, przyjmując naszą propozycję dołączenia do sztabu szkoleniowego trenera Giulianiego. Były kapitan Asseco Resovii Rzeszów, który przybył do Rzeszowie w 2009 roku, zdobył 7 medali mistrzostw Polski, w tym trzykrotnie na jego szyi wieszano złoto, wszystkie w biało-czerwonym pasiaku. Jesteśmy pewni, że ogromne doświadczenie zebrane na parkietach w Polsce, Turcji, Grecji i Białorusi zaowocuje i pomoże stać się Alkowi trenerem odnoszącym sukcesy,niemniejsze niż jako siatkarz.

Pozostali członkowie sztabu szkoleniowego trenera Giulianiego:

trener przygotowania motorycznego – Andrzej Zahorski

statystycy – Sergiusz Ruszel i Maciej Etgens

fizjoterapeuta – Mateusz Przystaś

menedżer drużyny – Maciej Pająk

 

Źródło: Asseco Resovia 

Piotr Mazurkiewicz