30 kwietnia 2021

Fot. MSWiA

Nowym szefem podkarpackiej Policji został insp. Dariusz Matusiak. Akt powołania na stanowisko otrzymał w czwartek z rąk ministra Mariusza Kamińskiego. Dziś rozpocznie pełnienie obowiązków komendanta wojewódzkiego policji w Rzeszowie.

Insp. Dariusz Matusiak urodził się 30 kwietnia 1967 r. w Brzegu. W Policji służy niemal 27 lat. Służbę w formacji rozpoczął w maju 1994 r. w Komendzie Rejonowej Policji w Wodzisławiu. Przez wiele lat związany był z wydziałami: dochodzeniowo-śledczym i kryminalnym. W 2002 r. został zastępcą komendanta, a następnie komendantem Komisariatu Policji w Rydułtowach.

W czerwcu 2004 r. awansował na zastępcę komendanta powiatowego Policji w Wodzisławiu Śląskim. Po niespełna czterech latach został komendantem miejskim Policji w Jastrzębiu Zdroju, następnie – w 2012 r. szefem Policji w Żorach, a w 2015 r. komendantem miejskim Policji w Bielsku-Białej.

Od 2018 r. pełnił służbę w Komendzie Głównej Policji – początkowo jako naczelnik wydziału, a potem zastępca dyrektora biura w gabinecie komendanta głównego Policji.

Od października 2020 r. pełnił funkcję zastępcy komendanta wojewódzkiego Policji w Łodzi do spraw logistyki.

Matusiak na stanowisku komendanta zastąpił nadinspektora Henryka Moskwę, który na początku kwietnia przeszedł na emeryturę.

 

 

Małgorzata Oczoś-Błądzińska