30 lipca 2019

W Rzeszowie na Placu Farnym, odbyły się dzisiaj Wojewódzkie Obchody Święta Policji. Uroczystości związane z Obchodem Święta Policji rozpoczęły się Mszą św. w intencji podkarpackich policjantów i pracowników Policji w Kościele Farnym. Następnie na Placu Farnym nastąpiło złożenie meldunku, podniesienie flagi i odegranie hymnu państwowego. Komendant Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie Nadinspektor Henryk Moskwa w wystąpieniu podkreślił, że tegoroczne święto ma wyjątkowy charakter, ponieważ przypada w roku jubileuszowym setnej rocznicy powstania Policji Państwowej.

Podczas uroczystości odbyła się ceremonia wręczenia sztandaru Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Jak podkreślił nadinspektor Henryk Moskwa sztandar ten jest symbolem oddania, wierności i służby.

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart powiedziała, że policja buduje państwo i wzmacnia jego strukturę.

Marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl podkreślił, że praca w policji wymaga od funkcjonariuszy ogromnego zaangażowania i odpowiedzialności. 

Uroczystości zakończyły się defiladą kompanii honorowych, pocztów sztandarowych i orkiestry policyjnej.

Podczas centralnych obchodów Święta Policji w Warszawie, nadinspektor Henryk Moskwa otrzymał nominacje generalską. Uroczystości Wojewódzkich Obchodów Święta Policji swoim patronatem, objęła Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Elżbieta Witek, a wydarzenie to uświetniła Orkiestra Reprezentacyjna Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

 

 

Agnieszka Bojda