7 maja 2021

Fot. Centrum Informacji Turystycznej w Cisnej

Od soboty 8 maja hotele i obiekty oferujące noclegi będą otwarte dla gości przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego. Będą mogły być obłożone maksymalnie w 50 proc.

Bogusław Bajorek, kierownik Centrum Informacji Turystycznej w Cisnej powiedział w Radiu VIA, że turyści już pytają o noclegi w Bieszczadach. Na terenie gminy Cisna do dyspozycji jest około 5,5 tys. miejsc noclegowych.

Bogusław Bajorek powiedział, że turyści wybierają propozycje aktywnej turystyki. Popularne są piesze wyprawy po szlakach w wyższych partiach gór, a także propozycje, z których korzystają całe rodziny. Od 14 maja mają ruszyć przewozy drezynami, a od 15 maja – kolejką wąskotorową. Dużym zainteresowaniem ciężą się także szlaki rowerowe.

Hotele od 8 maja będą mogły działać z połową zajętych pokojów. Goście, którzy do nich przyjadą, nie skorzystają jednak z hotelowej restauracji, a jedynie zamówią posiłek do pokoju. Niedostępne będą też baseny, strefy spa i siłownie. Te wszystkie obiekty powinny ruszyć, gdy oficjalnie odmrożona zostanie branża gastronomiczna i fitness, co rząd planuje na 29 maja (15 mają ruszyć ogródki restauracyjne).

Małgorzata Oczoś-Błądzińska