1 lutego 2021

Od dziś w reżimie sanitarnym ponownie otwarte zostały wszystkie sklepy w centrach handlowych, a dla zwiedzających udostępniono galerie sztuki i muzea. Zniesiono także godziny dla seniorów.

Muzea i galerie sztuki – to instytucje, które od dziś zgodnie z nowym planem łagodzenia ograniczeń związanych z epidemią mogą wznowić działalność. Aby rozpocząć funkcjonowanie instytucje te muszą spełnić wytyczne, które zapewnią wszystkim bezpieczeństwo. Do otwarcia jest przygotowane BWA w Krośnie, mówi Ewelina Jurasz, dyrektor. 

 

Zachowanie dystansu i rygorów sanitarnych obowiązuje także we wszystkich sklepach w centrach handlowych, które od poniedziałku 1 lutego są ponownie otwarte, mówi Katarzyna Szewerniak – Pawlak z centrum handlowego Plaza Rzeszów.

 

Pozostałe restrykcje w ramach trwającego lockdownu społeczno-gospodarczego zostały wydłużone do 14 lutego. Pomimo apeli o nieprzedłużanie zakazów działalności, zamknięte pozostaną stoki narciarskie, siłownie, kluby fitness czy aquaparki. Wciąż zakazane są zgromadzenia powyżej pięciu osób oraz imprezy okolicznościowe. Infrastruktura sportowa dostępna jest tylko w ramach sportu zawodowego. Część firm z tej branży zapowiedziała otwarcie. Rząd przestrzega, że taki ruch będzie oznaczał utratę szansy na pomoc finansową.

Agnieszka Bojda