1 czerwca 2020

Narodowy przewoźnik LOT od dziś wznawia loty. Na początek krajowe. Siatka połączeń obejmie 8 miast. Podróżni będą mogli polecieć m.in. z Rzeszowa do Warszawy, będą to dwa loty dziennie.

Kiedy polecimy do Rzymu czy Londynu?

Olesia Iefremova, ekspert rynku lotniczego, z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie powiedziała, że uruchomienie połączeń europejskich będzie zależeć o sytuacji epidemicznej w poszczególnych krajach.

Irlandzkie tanie linie lotnicze Ryanair poinformowały, że od początku lipca zamierzają wznowić 40 proc. swych rozkładowych lotów. Z podrzeszowskiej Jasionki od 1 lipca będzie można latać do Bristolu, Londynu, Dublina, Manchesteru i East Midlands.

Podróżni powinni liczyć się ze zmianami w podróżowaniu. Przede wszystkim, pasażerowie będą zobowiązani do zakrywania nosa i ust, np. za pomocą maseczki, przez cały lot. Już przy wejściu do terminala będzie im mierzona temperatura. By przed pokładowymi toaletami nie tworzyły się kolejki, na skorzystanie z nich potrzebna będzie zgoda personelu kabinowego.

Małgorzata Oczoś-Błądzińska