4 kwietnia 2019

pixabay.com

W sobotę, 6 kwietnia w Rzeszowie zostanie zainaugurowany sezon rowerowy.

Rozpoczęcie eventu jest zaplanowane na godzinę 10.30 na rzeszowskim Rynku, stąd rowerzyści pojadą przed Katedrę, gdzie odbędzie się wspólna modlitwa i pobłogosławienie uczestników. Następnie na rzeszowskich Bulwarach przy scenie spotkanie zakończy wspólny piknik. Daniel Kunysz, oficer rowerowy w Stowarzyszeniu Rowery.Rzeszów.Pl spodziewa się około pół tysiąca rowerzystów.

Daniel Kunysz dodaje, że mimo iż Rzeszów się rozwija i dróg rowerowych przybywa, nadal w niektórych miejscach jest problem, aby rowerem dojechać do ścisłego centrum miasta. Dróg rowerowych brakuje również w obszarach dopiero przyłączonych do miasta. – Jako Stowarzyszenie cały czas pracujemy nad poprawą infrastruktury rowerowej. W najbliższym czasie powstanie kolejna stacja naprawy rowerów, jedna już została zamontowana przez Miejski Zarząd Dróg i Zieleni przy zaporze. Druga będzie ulokowana pod Mostem Zamkowym, jest tam oświetlony i zadaszony teren. Z takiej stacji mogą oczywiście korzystać również rolkarze czy kobiety z wózkami dziecięcymi. Stacja jest dla wszystkich.

Oprócz zaproszonych rowerzystów i kolarzy wśród gości znajdują się egzaminatorzy rzeszowskiego WORD, funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji, organizatorzy Pielgrzymek rowerowych na Jasną Górę, księża Saletyni jako organizatorzy pielgrzymek rowerowych do Dębowca.

Agnieszka Radochońska-Kloc