22 lutego 2022

fot.RDK

Rzeszowski Dom Kultury zaprasza wokalistów z całej Polski do zgłoszenia udziału  w 10. Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Aktorskiej, Filmowej i Musicalowej „Piosenka w Meloniku”, który odbędzie się w Rzeszowie 8 – 9 kwietnia 2022 roku. Zgłoszenia potrwają do 8 marca.

Ogólnopolski Festiwal „Piosenka w Meloniku” to przewodnia impreza Rzeszowskiego Domu Kultury, która od samego początku stanowi efekt połączenia takich dziedzin sztuki, jak muzyka i teatr. To nie tylko przestrzeń, w której dochodzi do cyklicznego spotkania polskich środowisk artystycznych, ale przede wszystkim miejsce, którego klimat sprzyja wprowadzeniu na mapę kulturalną Polski imprezy będącej przedsionkiem do prawdziwej kariery.

Tegoroczna edycja Festiwalu „Piosenka w Meloniku” odbędzie się w dniach 8 – 9 kwietnia 2022 roku w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Konkurs przeprowadzony zostanie w trzech kategoriach wiekowych: 13-15 lat, 16-18 lat oraz 19 i więcej lat. Pierwszego dnia przeprowadzony zostanie Finał Festiwalu z udziałem zakwalifikowanych wokalistów z całej Polski, natomiast dzień później odbędzie się uroczysty Koncert Galowy, podczas którego wystąpią wszyscy nagrodzeni laureaci oraz specjalna gwiazda wieczoru.

Finaliści zawalczą o Nagrodę Grand Prix w wysokości 5 000 zł oraz festiwalowe statuetki. Zgłoszenia uczestników potrwają do 8 marca 2022 roku.

Regulamin, karta zgłoszenia oraz szczegółowe informacje dotyczące udziału w Festiwalu dostępne są na stronie internetowej www.rdk.rzeszow.pl

 

Małgorzata Oczoś-Błądzińska