10 czerwca 2021

50 wypadków przy pracy zostało zgłoszonych w tym roku do Inspekcji Pracy w Rzeszowie. To więcej niż w analogicznym okresie 2020 r., w którym inspektorzy otrzymali zgłoszenie o 44 wypadkach.

Jak mówiła w Radiu VIA Barbara Kiełt, Okręgowy Inspektor Pracy w Rzeszowie najwięcej zdarzeń odnotowano w branży przetwórczej i budowlanej. Tylko w tym roku w przetwórstwie przemysłowym doszło do  25 wypadków, zgłoszonych do inspekcji, w tym 4 śmiertelne i 5 ciężkich. W budownictwie zanotowano 15 wypadków przy pracy – 3 śmiertelne i 4 ciężkie.

Wciąż za większość wypadków przy pracy odpowiadają sami pracownicy, dlatego tak ważne jest, jak mówiła na naszej antenie Barbara Kiełt, przeprowadzenie profesjonalnego szkolenia BHP przed podjęciem przez nich zawodowych obowiązków, ale także po kilkuletnim stażu pracy. Pracowników nie raz gubi rutyna – mówił nasz dzisiejszy gość.

O godz.10 rozpocznie się konferencja on-line zatytułowana „Każdy wypadek jest tragedią, ogranicz przyczyny”, organizowana przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Rzeszowie kierowana do pracodawców rożnych branż.

Więcej informacji na temat konferencji tutaj

Małgorzata Oczoś-Błądzińska